Atrakcyjne formy wypoczynku w Zwierzyńcu i jego okolicach

Zwierzyniec jest niewielką miejscowością położoną we wschodniej części naszego kraju, która bardzo chętnie odwiedzana jest przez turystów. Wiele osób przyjeżdża tu w poszukiwaniu ciszy i spokoju, a także po to, by choć przez chwilę znaleźć się blisko przepięknej roztoczańskiej przyrody.

Na wszystkich wczasowiczów czeka w Zwierzyńcu dobrze rozbudowana baza noclegowa [informacje: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,zwierzyniec,0.html]. Wśród najciekawszych obiektów znajdują się niewielkie pensjonaty oraz pokoje na kwaterach prywatnych. Coraz więcej można tu spotkać również gospodarstw agroturystycznych, które oprócz noclegu oferują swoim gościom lokalne wyroby. Osoby, którym zależy na nisko budżetowych wakacjach, mogą skorzystać z oferty jednego z pól campingowych, jakie znajdują się w okolicy. Ponadto ceny noclegów zawsze można negocjować z właścicielami. Im wcześniej dokonuje się rezerwacji pobytu, na tym większy upust cenowy można liczyć. Warto także przeglądać strony internetowe w poszukiwaniu ciekawych ofert – wiele z nich można znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło "noclegi Zwierzyniec".

Całe Roztocze to miejsce na wypoczynek dla osób lubiących aktywne formy spędzania wolnego czasu. Piękna przyroda zachęca do długich wycieczek – zarówno tych pieszych, jak i rowerowych. Całą logistykę i planowanie znacznie ułatwiają liczne szlaki turystyczne, które zostały wyznaczone w całym regionie. Najdłuższy z nich, biegnący przez całe Roztocze, został oznaczony kolorem niebieskim i ma długość blisko stu pięćdziesięciu kilometrów.

Na terenach wschodniej Polski coraz bardziej popularna staje się również turystyka rowerowa. Znaczny wpływ na jej rozwój miało między innymi wyznaczenie najdłuższego szlaku rowerowego Green Velo, którego część przebiega przez te tereny. Bardzo popularny jest również Centralny Szlak Rowerowy, który swój początek ma w Kraśniku, a kończy się we Lwowie. Trasa oznakowana na czerwono ciągnie się przez najpiękniejsze rejony Roztocza, zlokalizowane zarówno po polskiej, jak i po ukraińskiej stronie granicy. Z myślą o osobach, które na wypoczynek nie mogą zabrać własnych rowerów w samym centrum Zwierzyńca na dziedzińcu lokalnego browaru powstała wypożyczalnia.

Wycieczki piesze i rowerowe to tylko niektóre z pomysłów na aktywny wypoczynek w okolicach Zwierzyńca. Przy ładnej pogodzie można również udać się nad okoliczne stawy, gdzie w sezonie turystycznym działa wypożyczalnia sprzętu pływającego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>