Interesujące miejsca w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie jest nadmorską miejscowością, która pełna jest niesamowitych miejsc. Znajduje się w północno – zachodniej części Polski. Dawniej (w latach 1950 – 1998) wieś należała do województwa koszalińskiego. Obecnie położona jest w województwie zachodniopomorskim. Jest to niewielka miejscowość zlokalizowana w powiecie kołobrzeskim oraz gminie Ustronie Morskie. Malownicza wioska pełni również funkcję siedziby tej gminy. Położona jest w atrakcyjnej lokalizacji. Teren Ustronia obejmuje chroniony Koszaliński Pas Nadmorski. Wioska leży w zachodniej części Wybrzeża Słowińskiego, nad Zatoką Pomorską.

Rozwija się tu turystyka. Jest to znany i chętnie odwiedzany ośrodek wypoczynkowy. Na rozwój turystki wpływa także dobrze rozwinięta baza noclegowa. Osoby planujące dłuższy pobyt w Ustroniu Morskim mogą zarezerwować tanie noclegi. Miejscowość to wspaniały wybór na wypoczynek. Ciekawa okolica oraz piękne widoki sprawią, że będzie to niezapomniany czas.

Przebywając w Ustroniu Morskim, koniecznie trzeba wybrać się do Skansenu Chleba. Można znaleźć go przy głównej drodze Kołobrzeg – Koszalin. Skansen tworzy budynek wykonany z drewna. Kryty jest strzechą. Koło niego zobaczyć można dawne maszyny. Kiedyś były one niezbędne w każdym gospodarstwie. Ciekawą atrakcją jest degustacja świeżo upieczonego chleba. Dostępne są różne rodzaje pieczywa. Można zjeść chleb razowy, orkiszowy, na miodzie oraz wiele innych. W skansenie znajduje się także izba edukacyjna. Można posłuchać tam ciekawych informacji na temat pieczenia chleba oraz wypróbować je w praktyce.

W czasie pobytu w Ustroniu Morskim warto spędzić trochę czasu na plaży, na której znajduje się kąpielisko. Tworzą je ponad dwa kilometry linii brzegowej. Warto dodać, iż kąpielisko to spełnia wszelkie wymogi dotyczące czystości wody (dane z roku 2012). Często plaża odznaczana była Błękitną Flagą. Kąpielisko jest strzeżone przez wykwalifikowaną grupę ratowników. Sprawują oni opiekę nad bezpieczeństwem osób przebywających nad morzem.
W tej wyjątkowej miejscowości znajduje się także kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Usytuowany jest przy ulicy Bolesława Chrobrego. Wybudowano go w stylu neogotyckim. Obiekt powstał z cegły. Sklepienie przypomina kształtem burtę łodzi. Ciekawym elementem jest wieża kościoła, z której odgrywane są systematycznie kuranty. W roku 1990 odbyła się uroczysta konsekracja świątyni, którą obecnie można podziwiać.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>