Kołobrzeg – sposób na bajkowe wakacje

Któż z nas nie marzy o wakacjach pośród szumu morskich fal? Miejscem idealnym do spełnienia tych marzeń jest Kołobrzeg, miasto położone na Pomorzu Zachodnim w województwie pomorskim. Tym co sprawia, że Kołobrzeg jest tak popularny wśród turystów są bez wątpienia bajeczne, piaszczyste plaże i kąpieliska tętniące życiem. Trudno wyobrazić sobie wycieczkę do Kołobrzegu bez zażycia słonecznej i morskiej kąpieli. Jednak nie jest to jedyne zajęcie, które możemy sobie zapewnić przebywając w Kołobrzegu.

Mówiąc o Kołobrzegu, nie sposób nie wspomnieć o porcie morskim, którego działalność od lat jest niezwykle ważna dla funkcjonowania całego miasta. Port nadal pełni funkcje: handlową, pasażerską, rybacką, a także jachtową. Dryfując po bałtyckich wodach nie można nie zauważyć latarni morskiej, będącej niezmienną atrakcją dla turystów od 1946 roku. Warto również wybrać się na romantyczny spacer przez molo, które ciągnie się aż przez 220 metrów! Wzdłuż plaży ciągnie się Bulwar Jana Szymańskiego.

Kołobrzeg posiada kilka parków, z których największym jest Park im. Stefana Żeromskiego powstały w XIX wieku. Obecnie pełni on funkcję parku zdrojowego, bowiem Kołobrzeg to nie tylko turystyka, ale też lecznictwo. Nie każdy wie, że Kołobrzeg jest uzdrowiskiem do którego tłumnie przyjeżdżają osoby z chorobami układu krążenia, górnych dróg oddechowych czy z chorobami stawów. Ponad 25 ośrodków leczniczych umożliwia odbycie turnusu rehabilitacyjnego w pięknej, nadmorskiej scenerii.

Kołobrzeg jest miastem o niezwykle zróżnicowanej zabudowie. Zobaczyć możemy tutaj zarówno budowle utrzymane w stylu gotyckim, neogotyckim jak i budowle w stylu modernistycznym. Duże zróżnicowanie jest spowodowane między innymi faktem, iż w czasie wojny zburzone zostało około 90% miasta. Wszelkie budynki były odbudowywane, aż w końcu miasto na nowo wyrosło, by dziś być jednym z najprężniej rozwijających się kurortów w Polsce. Miasto jest niezwykle popularne również ze względu na ofertę kołobrzeskich kwater (Kołobrzeg noclegi >> meteor-turystyka.pl), bowiem wyróżnia się luksusowymi hotelami, których jest tutaj aż kilkanaście. Pięciogwiazdkowe hotele przyciągają turystów z całego kraju, spragnionych komfortu i pełnego wypoczynku. W Kołobrzegu nie można się nudzić, a opisanie wszystkich dostępnych atrakcji jest wręcz niemożliwe. Warto przyjechać i przekonać się na własne oczy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>