Kwestia rybacka jako myśl przewodnia w Niechorzu

Niechorze to rybacka wioska nad Bałtykiem, która stała się popularnym miejscem letniego wypoczynku. Lubiana przez turystów miejscowość oferuje wspaniałą atmosferę i niepowtarzalne atrakcje.

Ma piękną, piaszczystą plażę, od zachodu przechodzącą w klif, na którym znajduje się Latarnia Morska. To właśnie najbardziej znany obiekt w tej miejscowości. Na górę prowadzi 208 stopni i oczywiście latarnia dostępna jest zwiedzającym. Jej budowę ukończono w roku 1866. Wysokiej na 45 metrów wieży towarzyszy Dom Latarnika, budynki gospodarcze i ogrodzony ogród, wszystkie razem tworzą więc malowniczą scenerię, sprzyjającą spacerom i zwiedzaniu.

Warto odwiedzić także Motylarnię. Zobaczyć w niej można wiele gatunków motyli z całego świata, czy to bajecznie kolorowych, czy wyspecjalizowanych w sztuce kamuflażu, dowiedzieć się więcej o życiu tych pięknych owadów oraz zobaczyć, jak wyglądają gąsienice i poczwarki, zanim w końcu rozwinie skrzydła. To ciekawe przeżycie nie tylko dla najmłodszych turystów.

Niedaleko latarni, jeśli komuś jeszcze mało, a jest fanem takich budowli, znajduje się też Park Miniatur Latarni Morskich (wystawa – info), gdzie można zobaczyć pomniejszone modele wszystkich tego typu konstrukcji polskiego wybrzeża i dowiedzieć się, jakie historie towarzyszą im na przestrzeni lat.

Warto odwiedzić również Muzeum Rybołówstwa Morskiego, gdzie znajdziemy wiele ciekawych eksponatów. Niechorze to dawna rybacka osada, czego pozostałości znajdziemy na przykład w postaci zachowanej XIX-wiecznej zagrody mieszkalnej, ale i również współcześnie przybijają do jego wybrzeża łodzie i kutry. Oznacza to, że możemy zaopatrzyć się w świeżo złowione ryby, a tradycyjnie występujące w nadmorskich kurortach smażalnie oferują posiłki świeże i smaczne.

Spacerowy deptak to miejsce, gdzie znajdziemy na pewno wiele miejsc, gdzie można smacznie zjeść. Jeśli chodzi o noclegi, Niechorze daje możliwość wyboru zarówno pensjonatów czy domów wczasowych z wyżywieniem, jak i samodzielnie zaopatrywanie się. Baza noclegowa (Niechorze – baza) oferuje różnorodne obiekty, w tym pola kempingowe i liczne pokoje w prywatnych kwaterach. To sympatyczne miejsce na urlop nad morzem, jeśli cenimy sobie spokój i nastrojową atmosferę, a szukamy przy tym wakacji przystępnych cenowo. Tutaj na pewno znajdziemy wiele możliwości wypoczynku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>