Piękne zakątki Małopolski – Rytro

Południe Polski to przede wszystkim piękne góry – od tych niskich aż po wysokie, wzniosłe. Dla kogoś, kto wybiera się tutaj pierwszy raz, wybór miejsca do odpoczynku może być trudnym zadaniem. Od południowego wschodu piękne Bieszczady, dalej Beskidy, Pieniny i Tatry. Te ostatnie najbardziej rozpoznawalne należą do łańcucha górskiego Karpat.

Warto przyjrzeć się bliżej Rytru – małej, górskiej miejscowości leżącej pomiędzy Starym Sączem, a Piwniczną-Zdrój, w urokliwej dolinie Popradu. Nie jest może aż tak bardzo oblegana przez turystów jak Zakopane, ale ma to swoje dobre strony. Więcej spokoju, mniej gwaru i hałasu, i co ważne – niższe ceny. Ponadto przyjezdni mogą wybierać spośród wielu miejsc noclegowych, jakie dla nich przygotowano. Oferta jest naprawdę bardzo bogata, od małych pokoików gościnnych, domków letniskowych, schronisk PTTK aż po duże, droższe hotele o wysokim standardzie.

Rytro to dynamicznie rozwijająca się miejscowość o specyficznym górskim klimacie. Dla turystów przygotowano szereg atrakcji, które urozmaicają pobyt. Dla miłośników górskich wspinaczek wytyczono mnóstwo szlaków turystycznych, którymi można się wspiąć na najwyższe szczyty okolicy. Dla lubiących mocne wrażenia – spływ tratwami przełomem Dunajca to niezapomniane wrażenia, zwłaszcza późną jesienią, kiedy liście na drzewach nie przesłaniają widoków. Ciekawą propozycją jest park linowy, w którym na dość wysoko podwieszonych platformach można spróbować swoich sił. Dla szukających śladów minionych wieków też coś się znajdzie. Ciekawym elementem krajobrazu jest wyłaniająca się spośród drzew wieża zamkowa z warownią. Podobno tylko odważni o północy wspinają się na zamkowe wzgórze, aby zobaczyć ducha rycerza, który przechadza się po ruinach zamku w księżycowe noce. Wprawdzie szlak nie przebiega bezpośrednio obok zamku, ale warto z niego zboczyć i w biały dzień z zamkowego wzgórza zobaczyć przepiękne widoki roztaczające się na Dolinę Popradu.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, bo jest ich naprawdę wiele. Po całym dniu pełnym wrażeń, jak to bywa w takich miejscach, warto wstąpić do jakiegoś lokalu gastronomicznego i posilić się może jakimś daniem kuchni regionalnej, posłuchać góralskiej muzyki i po prostu odpoczywać. Rytro to miejsce do wypoczynku o każdej porze roku. Tutaj chce się wracać. Rytro oferuje też bogatą bazę noclegową. Znajdują się tu liczne pensjonaty, czy kwatery prywatne, gdzie możemy się zatrzymać. Wybór jest naprawdę spory, więc każdy turysta na pewno znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce do spania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>