Roztoczański Park Narodowy – najciekawsze atrakcje na Roztoczu

Roztoczański Park Narodowy znajduje się w województwie lubelskim i założony został w 1974 roku. Jego celem na być ochrona najpiękniejszych i najcenniejszych przyrodniczo terenów regionu Roztocza. Są to tereny wyjątkowe. Roztoczański Park Narodowy jest położony po stronie polskiej, lecz całe tereny określane jako Roztocze rozciągają się aż po ziemie lwowskie, które niegdyś również należały do Polski, jednak dziś są już po stronie ukraińskiej. Park jest cenny jeśli chodzi o pomniki przyrody czy gatunki zwierząt i roślin. Na terenie parku narodowego znajdziemy aż 700 gatunków różnorodnych roślin oraz 19 zespołów leśnych, w których skład wchodzi aż 400 pomników przyrody jakimi są pojedyncze drzewa. Turystyka w Roztoczańskim Parku Narodowym jest dobrze rozwinięta, są miejsca w które turyści mogą swobodnie wejść, założono aż 9 ścieżek i tras turystycznych. Niewątpliwie wybierając się tam na długi spacer mamy ogromny wybór wśród szlaków przeznaczonych dla turystów, każdy jest inny, pokazuje inne fragmenty parku i warto będzie spędzić tam czas. Ciekawą opcją są też przejażdżki konne po Roztoczańskim Parku Narodowym {wikipedia.org}, organizowane przez okoliczną hodowlę konika polskiego. Dogodnością dla turystów jest na pewno możliwość wjazdu samochodem na teren parku, oczywiście tylko w wyznaczonych strefach. Dzięki temu można na początki tras łatwo się dostać i dopiero potem kontynuować pieszą wędrówkę po szlakach turystycznych. Samo wejście do Roztoczańskiego Parku Narodowego jest jednak płatne, tak samo jak i parkingi.

Do atutów całej okolicy należy na pewno baza oferująca noclegi {http://meteor-turystyka.pl}. Roztocze nie jest zbyt znanym regionem, dzięki czemu nie ma natłoku turystów w sezonie letnim i można wybrać to miejsce właśnie z tego względu – aby odpocząć w spokoju i móc się wyciszyć na łonie natury.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>