Rusinowo miejscem na wakacje

Rusinowo to kurort nadmorski, który stanowi swoistą oazę spokoju. Powietrze, jakie występuje w rzeczonej osadzie, jest niezwykle czyste. W pobliżu nie ma bowiem żadnych zakładów przemysłowych, natomiast bliskość morza sprawia, że nasycenie jodu utrzymuje się na wysokim poziomie. Plaża jest bardzo rozległa, co powoduje, że turyści nie muszą się przepychać, aby znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wieś jest znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy pragną odpocząć od zgiełku cywilizacji.

Położenie geograficzne Rusinowa jest bardzo dogodne. Miejscowość jest bowiem zlokalizowana pomiędzy dwoma bardzo znanymi kurortami, które są połączone z gęstą siecią komunikacyjną. Inna ważna nadmorska osada, mianowicie Jarosławiec, leży w odległości około 3 kilometrów. Duża część miejscowości usytuowana jest na wzniesieniu. Najwyższy punkt jest miejscem, gdzie postanowiono wznieść malowniczy Kościół neogotycki. Rzeczony obiekt sakralny zbudowany jest z czerwonej cegły i postawiony na ciosowym, granitowym cokole. Wieża kościoła stanowiła w zamierzchłych czasach istotny punkt nawigacyjny dla morskich żeglarzy i sterników.

Nowa dzielnica wsi, która powstała dekadę temu, jest poddawana stopniowej, aczkolwiek systematycznej rozbudowie. Ponadto w kurorcie znajduje się otwarta dla turystów latarnia morska (sprawdź : Jarosławiec latarnia morska – Wikipedia), aquapark z podgrzewaną wodą oraz korty tenisowe. Rusinowo jest odseparowane od morza pasem iglastego lasu o szerokości koło dwóch kilometrów. Pas ten chroni miejscowość przed silnymi wiatrami od strony Bałtyku, które szaleją każdej zimy.

Baza kwater jest niezwykle rozwinięta (sprawdź : Rusinowo noclegi online – Meteor). Obejmuje ona kwatery prywatne, ośrodki wypoczynkowe oraz przytulne pokoje gościnne. Noclegi, które mają do dyspozycji turyści, mogą być oferowane wraz z pełnym wyżywieniem albo bez wyżywienia. W takim przypadku konieczne jest samodzielne zakupienie prowiantu. Klienci mogą wybierać spośród bogatej oferty pokoi jednoosobowych, dwuosobowych oraz trzyosobowych z dostawką.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>