Ryn – miasto które może zaciekawić

Spośród wielu mazurskich miejscowości Ryn jest miasteczkiem mało znanym. Niewiele osób miało okazję tu być, znaczna część pojawiających się na Mazurach, tak naprawdę nie zna Rynu nawet ze słyszenia. Szkoda. Jest to bowiem miasto, a raczej miasteczko które może nie jest duże, ale bez wątpienia jest warte zobaczenia i może być idealnym miejscem na mazurskie wakacje.

Dlaczego? Między innymi z uwagi na położenie nad dwoma jeziorami, co jest ciekawostką nie tylko na skalę Mazur, ale na skale kraju.  Ryn jest położony nad Jeziorem Ryńskim, które ma połączenie z innymi akwenami oraz jeziorem Ołów. Pierwsze z nich to miejsce, które może służyć nie tylko do kąpieli, wypoczynku na plaży, pływania, ale również jako miejsce do żeglowania. Zupełnie inne jest jezioro Ołów. To długie cygaro, bo taki ma kształt, jest zbiornikiem odciętym od wpływów zewnętrznych. Położone w  bardzo ciekawej okolicy, w znacznej części leśnej, z drugiej strony w okolicy w niewielkim stopniu zabudowanej. Można się tu kąpać bez obaw o jakiekolwiek zakażenie, czy inne problemy. Unikalna możliwość obserwacji dna jeziora, pozostawia niesamowite wrażenia.

Ryn bez wątpienia nie jest miejscowością typowo turystyczną, dlatego baza noclegowa nie jest tu za bardzo rozbudowana. Należy wcześniej zrobić rezerwacje aby mieć pewność znalezienia komfortowej kwatery dla rodziny. Ryn może być bardzo dobrym wyborem na wakacje, jeśli szukamy ciekawego i spokojnego miejsca na wypoczynek. Musimy jednak być świadomi jego plusów i minusów. Zaletą jest czystość miejsca, piękne widoki, krystalicznie czysta woda, minusem zaś mała ilość atrakcji. To ważne by zdawać sobie z tego sprawę, pobyt tutaj może być udany, aczkolwiek na pewno nie będzie podobny do pobytu w miejscowościach nadmorskich czy popularnych miasteczkach mazurskich. Tu jest inaczej, nie oznacza jednak, że jest nieciekawie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>