Staw przy promenadzie w Bolesławcu

Bolesławiec to miejsce godne odwiedzenia dla każdej osoby, która ceni sobie zwiedzanie ciekawych miast na wakacjach. Oczywiście takich miejsc na terenie Polski znaleźć można współcześnie bardzo dużo, więc wszystko zależy od turysty, gdzie konkretnie się uda w danym momencie. Bardzo polecany jest Bolesławiec [➛www.powiatboleslawiecki.pl/turysta.html], gdzie można odwiedzić między innymi staw przy promenadzie.

Miejsce to jest atrakcyjne oraz malownicze, więc nic dziwnego, że ludzie przyjeżdżają tam każdego roku całymi rodzinami. Staw ma bardzo ciekawą lokalizację, ponieważ usytuowany jest za murami obronnymi, a co za tym idzie przy okazji można je również dokładnie zwiedzić i dowiedzieć się nieco więcej o historii tego miasta. Była to swego rodzaju twierdza obronna w czasach wojennych, a z tej funkcji wywiązywała się naprawdę dobrze.

Staw pełnił rolę fosy, ponieważ też miał funkcję ochronną miasta. Zasilany był on przez specjalny system rur, dzięki czemu wody nigdy w nim nie brakowało. Obecnie, można spędzić tam romantyczne chwile z ukochaną osobą lub też pobawić się z dziećmi w karmienie ptaków, ponieważ staw zlokalizowany jest w bliskiej odległości od parku. Jest to jedno z najciekawszych miejsc na terenie Bolesławca, które znajduje się na świeżym powietrzu. W XIX wieku został on gruntownie oczyszczony, proces ten potem ponawiano kilka razy, dzięki czemu istnieje pewność, iż nie jest on w żaden sposób zanieczyszczony. Oczywiście w tym stawie nie można się kąpać. Jest to jedynie element krajobrazu, bardzo atrakcyjny, ale niemożliwy do wykorzystania przez człowieka w celach rekreacyjnych. Na środku stawu znajduje się sztuczna wysepka, która pełni rolę bezludnej wyspy i prezentuje się naprawdę malowniczo. Warto wybrać Bolesławiec na wakacje i spędzić tam przyjemnie czas, podczas wolnych chwil. Ta baza noclegowa to miejsce na skuteczny wypoczynek w gronie rodzinnym.

Staw przy promenadzie w Bolesławcu to jeden z najlepszych wyborów podczas podróży do tego miasta. Trudno znaleźć atrakcyjniejsze miejsce na świeżym powietrzu niż wyżej wspomniany staw. Kiedyś pełnił on funkcje obronne, a dzisiaj jest malowniczym elementem krajobrazu. Do takich pozytywnych aspektów miasta, oprócz zabytków można zaliczyć także całą infrastrukturę wypoczynkową Bolesławca [➛www.meteor-turystyka.pl/noclegi,boleslawiec,0.html], jest ona na najwyższym poziomie. Każdy przyjezdny znajdzie tu odpowiednie miejsce na relaks dla siebie. Jeśli lubicie wakacje nad wodą to radzimy wybrać się do Rynu [➛www.edukacjafinansowadlarodzicow.pl/ryn-miasto-ktore-moze-zaciekawic-531/], jednego z piękniejszych miast w krainie tysiąca jezior. 

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>