Wakacje w Nałęczowie

Piękne miasto Nałęczów jest położone w województwie lubelskim, na obszarze Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Miejscowość rekreacyjno-wypoczynkowa jest znana głównie z mieszczącego się tutaj uzdrowiska. Przez Nałęczów przepływa rzeka Bystra oraz jej dopływ – Bochotniczanka. Do tego wspaniałego miasta przyjeżdżają nie tylko kuracjusze. Wakacje w Nałęczowie będą pełne atrakcji.

Nałęczowskie uzdrowisko powstało w 1878 roku. Pamiątkę po pierwszym obiekcie kuracyjnym stanowią Stare Łazienki. Lecznicze właściwości wód w Nałęczowie odkryto już w 1817 roku. Współcześnie oprócz leczenia sanatoryjnego, możemy tutaj skorzystać na przykład ze SPA. Ciekawą atrakcję stanowi z pewnością kompleks wodny. W uzdrowisku mieści się również kręgielnia, bar, letni taras, plac zabaw oraz jedyny w Polsce basen białej glinki. Zaletą Uzdrowiska w Nałęczowie jest niewątpliwie szeroka baza noclegowa. Goście mogą korzystać również z restauracji, salonu kosmetycznego oraz fryzjerskiego. Zadbamy tutaj o nasze zdrowie oraz wygląd. Pobyt w uzdrowisku z pewnością dostarczy także sporo relaksu.

Jakie inne noclegi Nałęczów (odnośnik meteor) może nam zaproponować na wakacje? W mieście funkcjonują liczne pensjonaty, hotele oraz apartamenty. Możemy zdecydować się na nocleg w pięknej willi czy też klimatycznym dworku ze SPA. Nietypową możliwością jest pobyt w domku na drzewie. Taki nocleg z pewnością dostarczy nam niezapomnianych emocji. Spokój i szum drzew wokoło wprowadzą nas w pełen relaks.

Gmina Nałęczów może pochwalić się bogatymi walorami przyrodniczymi. Zielone tereny stanowią idealną bazę do uprawiania sportu i rekreacji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku nie będą się nudzić w Nałęczowie. Znajdą tutaj wiele ciekawych tras rowerowych. Lublin- Nałęczów- Kazimierz Dolny – trasa ta przebiega przez teren Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Dostarczy nam wiele zapierających dech w piersiach widoków. Urocze zakątki z pewnością nas zachwycą. Niezwykle ciekawym elementem trasy jest przełom Środkowej Wisły. Możemy podziwiać tutaj strome zbocza z białymi skałami wapiennymi. Piękne krajobrazy stanowią również liczne wąwozy, skarpy oraz bogata szata roślinna. Kazimierski Park Krajobrazowy jest miejscem, w którym znajdziemy wiele rzadkich gatunków roślin, jak wisienka stepowa czy miłek wiosenny. Koniecznie odwiedźmy tę okolicę.


One thought on “Wakacje w Nałęczowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>