Wieliczka – kopalnia soli i inne atrakcje

Wieliczka jest miastem położonym w województwie małopolskim, niedaleko Krakowa. Swoja sławę zawdzięcza starej kopalni soli, która stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Kopalnia zaczęła wydobywać sól już w XI wieku. Już przy jej bramie zwiedzających wita rycerz w średniowiecznej zbroi. Przepiękne dwie kaplice wykute w soli przez górników a poniżej dwie groty z jeziorami i ogromna komora Staszica, w której Niemcy podczas II wojny światowej urządzili wytwórnię części do samolotów- warto zobaczyć to na własne oczy. W podziemiach kopalni znajduje się też restauracja i mnóstwo różnych ciekawych atrakcji. Dla najmłodszych zwiedzających przygotowano multimedialną prezentację. Skrzat oprowadza dzieci po bajkowym świecie wykutym w soli. Jest to atrakcja dla maluchów ale również dorośli chętnie słuchają opowiadań. Wielicka kopalnia to magiczne miejsce. Historia zaklęta w bryłach soli. Co roku odwiedzana jest przez ponad milion turystów zarówno z kraju jak i z zagranicy.

Kopalnia to również sanatorium i prężnie działające uzdrowisko. Dzięki mikroklimatowi i dużej wilgotności powietrza, z powodzeniem leczone są tutaj choroby układu oddechowego. Taki pobyt w solnej komorze zapewnia oczyszczenie nosa i gardła ze wszystkich bakterii. Poza tym przebywanie wśród tylu minerałów sprawia, że wypoczywamy i rozładowujemy skumulowany stres. Przyjazd tutaj to bardzo dobry pomysł. Baza kwaterunkowa jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie dużej liczby gości. Znajdziemy tutaj noclegi na każdą kieszeń i o różnym standardzie. Jakość świadczonych usług, atmosfera i przyjazne wnętrza sprawiają, że goście chcą tutaj wracać i wracają z przyjemnością. Poza kopalnią, która jest niewątpliwie największą atrakcją miasto oferuje dla przyjezdnych rozrywki na miarę dużego miasta. Są tutaj, muzea, kina, teatr, obiekty sportowe, zachęcające do czynnego odpoczynku, baseny, boiska, sportowe, korty tenisowe. Jest też park linowy i wiele szlaków spacerowych. Dodać należy, że w mieście dość popularne jest kolarstwo. Wiele ścieżek rowerowych zachęca do aktywnego wypoczynku na czterech kółkach. Wieliczka jest miastem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawe zabytki, nowoczesne rozrywki i historia ukryta w podziemiach miasta. Warto tutaj przyjechać, zwłaszcza, że miasto posiada dogodny dojazd z każdej strony Polski.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>