Zagroda gburska i rybacka w Dębkach

Niewielkie skanseny posiadające własną historię są niezwykle ciekawymi miejscami dla turystów nie tylko z Polski, ale i z wielu zakątków świata. Na szczęście na terenie Polski znaleźć można ich naprawdę sporo, wystarczy się za nimi dobrze rozejrzeć. Odpowiednim rozwiązaniem dla zainteresowanych osób mogą okazać się wysokiej klasy noclegi w Dębkach.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim Zagroda Gburska i Rybacka, z którą zapoznać może się każdy turysta przyjeżdżający do tego miasta. Dojazd do tego skansenu jest bardzo łatwy i nikt nie powinien mieć z nim problemów. Pochodzi ona z XIX wieku i składa się przede wszystkim z chaty mieszkalnej, budynków o charakterze gospodarczym, studni, wozowni, pasieki, pieca chlebowego oraz wędzarni. Jak widać wyraźnie jest tutaj wiele ciekawych miejsc, z którymi warto się bliżej zapoznać. Zagroda pełni rolę swego rodzaju muzeum, do którego przyłączono stosunkowo niedawno stare rybackie gospodarstwo, które też jest możliwe do obejrzenia dla turystów. Można tam obejrzeć różnego rodzaju wystawy, więc ta mieścina jest polecana zwłaszcza osobom, które cenią sobie sztukę oraz wypady do muzeów. Na pewno znajdą one tam coś dla siebie i nie będą się w tym mieście nudzić. Wystawy dotyczą różnych rzeczy, jedna z nich dotyczy m. in. historii pszczelarstwa. Organizowane są tutaj też różnego rodzaju imprezy folklorystyczne oraz okolicznościowe. Można wyróżnić tutaj chociażby jarmark, czy Dzień Chleba oraz Miodu. Napotkać można również imprezy plenerowe, które przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci oraz młodzieży.

Warto więc wybrać Dębki jako obiekt urlopowy i przyjemnie spędzić tam wakacje wraz z całą swoją rodziną. Skansen naprawdę warto odwiedzić, chociażby po to, aby pogłębić swoją wiedzę historyczną i dowiedzieć się nieco więcej o dawnych rodzinach kaszubskich, o czym opowie turystom specjalnie przeszkolony przewodnik. Widać, że baza noclegowa w Dębkach to strzał w dziesiątkę (szczegóły) dla osób, które cenią sobie stare miejsca i skanseny pełniące rolę zagród oraz muzeów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>