Żywiec – dla każdego coś miłego

Turystów można podzielić na tych co kochają lenistwo i na tych, co spędzają urlop aktywnie. Na jednych i drugich czeka Żywiec, który przygotował szeroką bazę noclegową, dostępną przez cały rok [klik -> Meteor]. Jeśli wydaje ci się, że Żywiec to tylko sporty zimowe, jesteś w dużym błędzie. W okolicy znajdziesz mnóstwo atrakcji turystycznych i noclegi, które zadowolą również tych, którzy kochają "lenistwo". Możesz wybrać ośrodek SPA, który dzięki profesjonalnym zabiegom regenerującym przywróci ci siły utracone podczas wytężonej pracy. Z pewnością nie unikniesz spacerów po pięknej malowniczej okolicy. Nie musisz nic robić – wystarczy, że pospacerujesz, odwiedzając przy okazji piękny ogród Habsburgów, który zachwyci cię niezwykłymi XV wiecznymi budowlami.

Miłośnicy złotego napoju z przyjemnością odwiedzą natomiast Muzeum Browaru w Żywcu [klik -> muzeumbrowaru], które można zwiedzać codziennie przez cały rok. Ważnym i ciekawym punktem programu jest tu degustacja piwa powiązana ze smakowaniem regionalnych potraw. Nie tracąc sił, spacerowym krokiem możesz także zwiedzić leśny rezerwat "Grapa", gdzie znajduje się mnóstwo chronionych roślin.

Turyści, którzy wolą wypoczynek aktywny wybierają noclegi w Żywcu z jednego powodu – to doskonałe miejsce, z którego mogą wyruszać w różnych kierunkach. Jednego dnia można pójść szlakiem turystycznym, który zaprowadzi nawet do Beskidu Żywieckiego. Drugiego dnia można zaplanować wyprawę kajakiem wzdłuż rwącej rzeki Soła. Miłośnicy silnych wrażeń mogą skoczyć z mostu na linie w Wilczym Jarze. Natomiast ci, którzy kochają lotnictwo, docenią ofertę szkoły szybowcowej.

Oferta atrakcji w Żywcu jest tak zróżnicowana, że każdy bez względu na to czy prowadzi aktywny, czy spokojny styl życia, znajdzie tu coś dla siebie. Podobnie sytuacja przedstawia się w kwestii bazy noclegowej. Znaleźć tu można miejsce typu schronisko czy hostel, ale również wysokiej jakości hotele, w których na gości czekają baseny, siłownie czy centrum odnowy biologicznej. Jedno jest pewne: Żywiec to niewielkie miasto, jednak oferta turystyczna zawiera tak wiele atrakcji, że z trudem uda Ci się wykorzystać wszystkie możliwości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>